Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Zobrazit rubriky

S Martinem Veselovským pro studenty. Proběhlo další setkání ČTK

30. 3. 2019

Diskuze s Martinem Veselovským. | Autor fotky: Braveshow TV

Těsně před začátkem akce za mnou přišel jeden ze studentů a výrazně zvýšil mou hladinu adrenalinu. Druhé setkání projektu Studenti versus, který pořádám společně s ČTK, jsme připravili pro přibližně 50 studentů.

On mě ale decentně upozornil na to, že někdo na Facebooku zkopíroval naši událost. V té oficiální svou účast přislíbilo jen pár studentů, ale podle té neoficiální se na nás valil dav více než 1300 lidí, pro které jsme neměli ani počet židlí, ani velikost prostoru, ale ani povahu a osobní kuráž.

Docela jsem znejistěl a bál se, že se z malé párty stane docela slušný koncert, ale naštěstí se žádné drama nekonalo. Na setkání s Martinem Veselovským, který byl naším hlavním hostem, dorazilo něco přes 50 studentů a já si tak mohl vyzkoušet moderování rozhovoru s jedním z nejzkušenějších moderátorů v Česku.

Cílem celého projektu je inspirování budoucích novinářů a podpora jejich novinářské kariéry. V naší diskuzi jsme tak probrali řadu témat, která studenty zajímala:

A mnoho dalšího. Protože jsme chtěli otevřít i citlivější témata a dát studentům prostor zeptat se skutečně na cokoliv, akci jsme nenahrávali. Přístup měli všichni studenti zdarma. Prostory nám poskytlo skvělé How2base, ve kterém jsem se rozhodl pořádat i některé z mých komerčních akcí.

Další diskuze proběhne už za několik dní – 9. dubna od 15:30, kdy za námi přijde zkušený novinář, spisovatel a reportér Jaroslav Kmenta. Všichni studenti se mohou registrovat na e-mailu rsvp@ctk.cz.

Úvodní řeč na začátku. Z toho mívám největší nervy. | Autor fotky: Braveshow TV

Udělalo mi velkou radost, že Martin s rozhovorem souhlasil. | Autor fotky: ČTK – Roman Vondrouš

Každý ze studentů se představil a řekl něco o sobě. | Autor fotky: ČTK – Roman Vondrouš

Všichni se mohli Martina zeptat na cokoliv, co je zajímalo. | Autor fotky: ČTK – Roman Vondrouš

Těším se na další setkání se studenty! | Autor fotky: Braveshow TV

30. 3. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?