Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Zobrazit rubriky

Popularizace vědy a kariéra v médiích. Daniel Stach hostem Studenti versus

9. 6. 2019

Ačkoliv řada studentů obhajovala své diplomové práce, dodělávala poslední zkoušky nebo si už šla užívat krásného počasí, uspořádali jsme s ČTK další díl naší série besed pro budoucí novináře Studenti versus. Na hosta jsem se tentokrát těšil opravdu hodně – byl jím totiž Daniel Stach z České televize.

Zdroj fotky: ČTK

Dana znáte jako moderátora pořadu Hyde Park Civilizace, který má za cíl popularizovat vědu. Měl možnost zpovídat už spoustu významných vědců, z nichž někteří byli i nositeli Nobelových cen. Danovi je 31 let a patří mezi největší naděje mezi českými moderátory. A jeho příběh je velmi inspirativní.

Z našeho rozhovoru jsem si zapamatoval několik bodů, které mě opravdu zaujaly:

To byly body, které mě zaujaly nejvíce. Pro začínající moderátory a novináře toho ale padlo mnohem víc. Hodně jsme mluvili o tom, jak vést rozhovory, jak se prosadit v médiích, podle čeho v České televizi vybírají nové zaměstnance nebo jak se sebevzdělávat, když jste ještě na škole, ale chcete se odlišit od ostatních.

Zdroj fotky: ČTK

Jsem moc rád za to, že s ČTK mohu tento projekt vytvářet. Vyzpovídali jsme už Světlanu Witowskou, Martina Veselovského a Jaroslava Kmentu. Chystáme i další hosty a věřím, že tím přispíváme k edukaci mladých lidí a k silnější mladé generaci novinářů. Pokud se chcete příště zúčastnit, napište mi na jiri@rostecky.cz.

9. 6. 2019

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?