Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Zobrazit rubriky

To nejlepší, co můžete při vedení projektu udělat, je obklopit se chytřejšími lidmi, než jste vy sami

21. 3. 2013

Ve dvou se to lépe táhne, a když máte celý tým, táhne se to ještě lépe. Důležité ale je, aby ten tým byl chytřejší než vy a mohli jste společně diskutovat. Alespoň takové mám zkušenosti z posledních měsíců, kdy jsem na řadu skvělých nápadů a vylepšení přišel díky diskuzi s mým týmem.

Mám v něm řadu skvělých lidí, kteří jsou jednak chytřejší než já a jednak mají daleko více zkušeností. Mám je tam schválně, mohou mi totiž své znalosti a zkušenosti předat. S mnoha konzultuji svoje nápady, posílám jim řešení již realizovaných nápadů a čekám na to, co mi k tomu řeknou. Musím říci, že se mnohdy setkám s takovými podněty, které by mne samotného nenapadly.

Je v tom podle mě určitá síla, šance se dál rozvíjet. Hodně kluků, kteří začínají s podnikáním, a občas si spolu píšeme, v tom dělá chybu. Bojí se zeptat nebo jim to prostě nejde přes ego. Jenomže podle mě je to špatný přístup. Nikdo z nás nespolkl celý svět, a proto je třeba svoje myšlenky s někým konzultovat. Alespoň já to potřebuji, nabírám tím nové zkušeností a objevuji nové pohledy na věc. Naučil jsem se tak i trochu jinak přemýšlet a dívat se na problémy reálněji.

Pro někoho to možná může být těžké, mít v týmu zkušenější a chytřejší lidi. Několik z těch mých podnikáním vydělává o mnoho víc než já, a přesto pro mne pracují. Jde o to se oprostit od ega a všeho, co nám stojí v cestě, a poslouchat, diskutovat a přijmout i názor někoho jiného. Výsledek nakonec může být daleko lepší, než kdyby šlo vše jen z vaší hlavy…

Co myslíte? Máte v týmu takové lidi? Radíte se s nimi?

21. 3. 2013

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?