Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Jiří Rostecký - Osobní vizitka

Jiří Rostecký

Moje práce se dá popsat 3 slovy – inspirace, pomoc a sdílení. Vytvářím prostředí, ve kterém se lidé inspirují. Natáčím rozhovory se zajímavými osobnostmi ze světa byznysu, marketingu, médií a dalších oblastí. Vytvořil jsem největší český podcast o podnikání. K tomu pořádám akce pro podnikatele a další lidi, na kterých pro ně připravuji program, jehož cílem je účastníky inspirovat a podpořit je v jejich práci a životě.

Pomáhám v neziskovém sektoru. Spolupracuji s dobročinnými organizacemi. S některými jsem také natočil několik rozhovorů a často je propojuji s lidmi z byznysu a marketingu, kteří jim mohou pomoct či poradit.

Sdílím svoje zkušenosti. Celý můj příběh od mých začátků na základní škole, založení firmy hned po maturitě, vyhoření a rozjetí toho, co mě skutečně baví. Moje myšlenky sdílím při přednáškách na školách, na různých akcích, ale i na svém blogu a na sociálních sítích.

Motivuji ostatní ke sdílení. Zvu je do rozhovorů a snažím se s nimi probírat témata, která jsou nevšední. Vím, že úspěch není jen číslo na účtu a že úspěšná kariéra nemusí znamenat úspěšný život. Mnohým jsem si prošel i já. A jako smysl mého života nevidím nic menšího než to, předávat lidem inspiraci a podporovat je v jejich rozvoji.

Nesoutěžím. Nepotřebuji být nejlepší, nejposlouchanější a nejuznávanější. Nemám v hlavě soupeře, kterého chci porazit. Nechci si nic dokázat. Chci jen to, aby mě moje práce bavila a aby byla přínosem pro ostatní.

Můj příběh v kostce:

Svoje první webové stránky jsem založil ještě na základní škole. Na střední jsem prodal svůj první větší magazín. Po maturitě jsem založil firmu, která pro klienty tvořila webové stránky a jejich obsah. Firmu jsem v roce 2016 prodal a začal se věnovat tomu, co mě opravdu baví.

Už na střední škole jsem vedl školní časopis. Bavilo mě inspirovat lidi a dělat s nimi rozhovory. Tímto směrem mě to táhlo už odmala, proto jsem se od roku 2016 začal naplno věnovat magazínu MladýPodnikatel.cz (více zde).

Na něm jsem vyzpovídal už stovky osobností českého a slovenského internetu. Více jak stovku z nich jsem u toho i natáčel a vytvořil sérii videorozhovorů, které sledují tisíce lidí z řad podnikatelů, marketérů, tvůrců webových projektů, ale třeba i studentů a lidí, kteří chtějí nastartovat svou kariéru.

Na vysokou školu jsem nenastoupil, ačkoliv mě přijali. Chtěl jsem získávat zkušenosti v praxi a jít si za svým cílem. Učím se ale každý den – vést dobře nové rozhovory, uchopit správně jejich témata, umět nový obsah efektivně zpropagovat, dokázat celý projekt zmonetizovat, ale hlavně… Posouvat se dopředu a vzít s sebou i moje diváky a posluchače.

V roce 2019 mě časopis Forbes zařadil do českého žebříčku 30pod30.

Jak vypadá moje práce?

TIP: Přečtěte si o tom, proč a jak tvořím Mladého podnikatele

Ocenění:

Největším oceněním pro mne ale jsou ohlasy mých fanoušků. Zde je pár osobních doporučení od celebrit českého online marketingu: