Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Jaký byl Digital Summit? Bylo to další Milionové impérium Živě?

25. 1. 2014

Minulý čtvrtek jsem se zúčastnil Digital Summitu, pořádaného v pražském Kongresovém centru Firmou 2.0 a deníkem E15 Mladé fronty. Vstupenka stála necelé 4000 Kč, ale já platit nemusel, neboť jsem od SmartEmailingu dostal bezplatnou pozvánku. Ačkoliv jsem měl určité pochybnosti, rozhodl jsem se zúčastnit.

Akce pro mne byla výzvou. Nejsem příliš velkým fanouškem infopodnikání tak, jak je v Česku prezentováno. Většina infoproduktů podle mě nestojí za pozornost a po zhlédnutí videí z Milionového impéria Živě mi bylo nevolno. Přesto jsem na pozvání kývl, protože jsem zde viděl možnost získání nových kontaktů a chtěl jsem na vlastní kůži vyzkoušet to, co sám kritizuji a čemu nevěřím. Jak na pořádání takové konference mnozí reagovali, demonstruje dnešní tweet Lukáše Pítry:

Pro koho byl Digital Summit určený?

Na celou konferenci se mohu dívat dvěma pohledy – pohledem člověka, co přeci jen už něco málo zkušeností s podnikáním na internetu nasbíral, nebo pohledem člověka, co zatím zkušenosti nemá žádné. Pokud začnu pohledem zkušeného, musím říci toto:

Ačkoliv si myslím, že by se naprostým začátečníkům měly interpretovat jen pravdivé a přesné informace, protože si je nemají jak ověřit, z pohledu takového člověka akci hodnotím pozitivně:

Já jsem tedy nebyl správných posluchačem. Takováto akce rozhodně nemůže splnit má očekávání a být pro mne přínosem. Nemám jí to ale za zlé, protože pro mne není určena a nejsem její cílovou skupinou. Kdybych ale na podobnou konferenci přišel před pěti lety, určitě by mi hodně věcí osvětlila a pomohla mi najít další směr.

Podle statistik zde byla velmi zastoupena skupina lidí, co doposud nepodnikali. Pochopil jsem i to, že další velkou skupinou byli ti, co podnikali již dlouho, ale ne na internetu. Obě tyto skupiny jsou pro konferenci ideální a je dobře, že jich mezi 900 posluchači bylo nejvíce. Rovněž musím poznamenat, že David Kirš sám správně předeslal, že to není konference, na níž přednášejí profesionálové profesionálům.

Co jsem na konferenci nenašel?

Když bych se měl zaobírat i organizační stránkou, musím vytknout několik následujících bodů:

Veškerá kritika na internetu byla podle mě zcela mylná a naprosto zbytečná. Mrzí mě, že nepřednášel Pavel Ungr a že na něj tolik lidí tak zaútočilo. Kdyby na akci vystoupil, mohl by profesionálně prezentovat své zkušenosti a znalosti začínajícím posluchačům a být pro ně maximálním přínosem. Celkově si myslím, že by na podobné konferenci měli vystupovat zejména ti největší profesionálové a interpretovat přesné odborné znalosti doplněné svou praxí a příklady. Hodně se mi líbila přednáška Mária Roženského, ale i třeba několik vystoupení Davida Kirše.

Všechny organizátory chválím za skvělé prostředí, v němž se akce konala. Děkuji za milé pozvání, které mi dodalo zase trochu více objektivity do mého hodnocení a díky němuž jsem si mohl udělat pozitivnější obrázek na to, co jiní kritizují, aniž by to viděli na vlastní oči. Sice vlastní infoprodukt nezaložím, ale alespoň jsem se mohl setkat se zajímavými lidmi, poznat někoho nového a vyzkoušet něco, co jsem ještě nezkusil.

Doufám, že příští akce budou už jen lepší a vzniknou zde další podobné konference, které budou odborně školit amatéry a dělat z nich vlastně potenciální klienty pro všechny z nás. 🙂

25. 1. 2014

Komentáře čtenářů:

Co na můj článek říkáte vy?