Jiří Rostecký Blog mladého podnikatele

Můj rok 2013 aneb Jak jsem se neposral

Rok 2013 je za námi a já bych měl stejně jako ostatní vydat článek, v němž uplynulý rok zrekapituluji a zavzpomínám na vše, co se mi povedlo a co naopak ne. Většina blogerů to tak dělá, ale pro mě se toho letos událo tolik, že nedokážu vše sepsat do pár řádků a dlouhé litanie asi nikdo […]

31 .12. 20133 minuty čtenípřečíst článek

22 věcí, které si přeji v roce 2014

V Rumunsku na Nový rok lidé dodržují zvyky, které jim mají přinášet štěstí. Bulhaři zase vyhánějí zlé moci a tancují ve strašidelných kostýmech. V Řecku místo ohňostrojů často hrají karetní hry a Španělé o půlnoci pojídají zrnka vína. Korejci si při východu slunce něco přejí a Tibeťané se hlukem a petardami snaží odehnat zlé duchy. Silvestr se […]

30 .12. 20134 minuty čtenípřečíst článek

Doména už není tak důležitá, přesto se nad ní vyplatí přemýšlet

Obecně se tvrdí, že doména již není tak důležitá. Sám do nich investuji poměrně hodně, ale především si myslím, že to není otázkou peněz. Je snadné vymyslet mnoho domén, které ještě nikdo nezaregistroval, i přesto to ale řada našich klientů podceňuje a my jim musíme radit, aby se nad vším ještě jednou zamysleli.

19 .12. 20133 minuty čtenípřečíst článek

Nehoňte se za konkurencí

Konkurence může být skvělá, ale i špatná věc. Je to o tom, jak k ní budete přistupovat. Podle mě je nejlepší ji vůbec neřešit. Přiznám se, že konkurenci nesleduji a ani se podle ní nijak neřídím. Často ani nevím, kdo naším konkurentem je a kdo se jím chce stát. Prostě je mi to jedno.

5 .12. 20133 minuty čtenípřečíst článek

Blogování z vás odborníka neudělá

Poslední dobou mám pocit, že se objevilo nové know-how na úspěch. Ono není tak nové, ale začalo se trochu zneužívat. Všiml jsem si, že řada lidí začala blogovat a předstírat svou profesionalitu. Často to ale končí naprostým zklamáním, kdy jedinou povedenou prací jsou články na blogu.

1 .12. 20132 minuty čtenípřečíst článek